Vŕtanie studní

Niet pochyb, že vlastná studňa šetrí obsah vašej peňaženky. Samozrejme prvotne investície nie su zanedbateľne a cena celého diela závysi od hĺbky v akej sa prameň nachádza. Dôležite je vedieť na ake účely studňu chcete využívať. Správne nadimenzovanie, výber čerpadla, účel použitia, filtračný systém to všetko rozhoduje o prvotnej cene. Preto je dôležite aby ste nám dali potrebne informácie kde a ako chcete vašu studňu využívať, na základe týchto informácii sa pokúsime pripraviť pre vás tu najvyhodnejšiu ponuku.

Technologie vŕtania studní

Vrtané studne predstavujú najbežnejší spôsob tvorenia studní pre získanie zásoby vody (pitnej aj úžitkovej vody). Stunde sa vrtajú niekoľkými spôsobmi - nárazom, rotačne, jadrovo a rotačne-príklepovo. U domových studní sa nejčastejšie používa rotačne-príklepový systém vŕtania, ktorý je zároveň najlacnejší. Touto technológiou vrtania Vám studňu zhotovíme aj my.

Každému vŕtaniu predchádza určitý postup; Prehliadka terénu, zistenie podzemných zdrojov vody, preskúmanie podzemných sieti a samotna príprava pred vŕtaním. Vŕtanie je na každom mieste individuálny proces, ktorý sa rieši na mieste kvalifikovanými pracovníkmi a odborným dozorom. Každý vrt je zostorojený do podložia a ošetrený naperforovanou PVC rúrou obtiahnutou sieťovinou a obsypanou performačnou zmesou. Vŕtanie studní trvá v priemere dva dni v závislosti na zložení horniny.

Cena za 1m vŕtanej studne od 115€; v cene je obhliadka, zameranie studne, vŕtanie priemeru max. 300mm (podľa možnosti a geologického zloženia), zabudovanie certifikovanej rúry na pitne účely priemeru max. 200mm, filtračný obsyp fr. 4-8 mm. Pre vypracovanie cenovej ponuky nás neváhajte kontaktovať.

 

Ceny sú uvedene bez DPH.